Парадний портрет / проєкт-дослідження

Парадний портрет  / проєкт-дослідження


З 21 серпня по 2 вересня у Центрі Сучасного Мистецтва «Білий Світ» можна було побачити проект-дослідження українських художників «Парадний Портрет», приурочений до Дня Незалежності України.

Найкраща ідея для вшанування Незалежності України – згадка про шлях, який вона пройшла за ці 28 років. Історію країни творять особистості, а протягом багатьох віків образи видатних особистостей художники втілювали на парадних портретах.

Кураторський проект Єгора Анцигіна та Влада Кришовського передбачає переосмислення парадного портрету в умовах сучасного художнього контексту для дослідження питань публічності та урочистості, слави й репутації. Започаткований київським арт-простором «Білий Світ» до дня Незалежності України (2018), за понад рік свого існування «Парадний Портрет» розрісся і побачив багато локацій і навіть різних міст України. До проекту долучаються нові художники з новими актуальними персонажами, а деякі герої найпершої експозиції за цей бурхливий рік встигли наробити різних справ. Відвідувачам виставки радимо звертати увагу на дату створення кожної картини, адже мистецтво вічне, а репутація публічної людини – ні.

Наразі фотографія відняла у картини роль документа, а потім і сама позбулася цієї ролі через тотальне, повсюдне використання. До того, як це сталось, парадний портрет був представницьким зображенням людини з вищого кола і мав підкреслювати її велич, багатство, високий соціальний стан. Часи змінилися, і сьогодні межі між суспільними класами розмиті, а цифрове фото вже вкрай чітке.

Після презентації в арт-просторі «Білий Світ» у 2018 році проект став мобільним і почав експонуватись в різних мистецьких інституціях на теренах України, залучаючи до співпраці місцевих художників. За рік життя «Парадний Портрет» відвідав: арт-ярмарку Kyiv Art Fair, Хмельницький обласний художній музей, Сумський Конгрес-центр СумДУ і завершає свою мандрівку фінальною виставкою у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.

Важливою частиною проєкту є відео-робота, в якій митці коментують свої твори, більше інформації за посиланням 

 

ВІДКРИТТЯ В ГАЛЕРЕЇ "БІЛИЙ СВІТ"

Подія на Фейсбук

Фоторепортаж з відкриття 

3D-тур виставкою

Четверитий канал про Проєкт-дослідження "Парадний Портрет"

 

ПАРАДНИЙ ПОРТРЕТ НА KYIV ART FAIR 2019

Подія на фейсбук

Фотрепортаж з відкриття

 

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

ТВ7+. «Парадний Портрет»

Парадний портрет незалежної України

ТВ7+. Парадний портрет. Інтервью з Єгором Анцигіним 

 

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ У СУМАХ

Фоторепортаж з відкриття

 

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ У ЛЬВОВІ

Подія на Фейсбук

Фоторепортаж з відкриття

 

 

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ "ПАРАДНОГО ПОРТРЕТУ" АВТОР: ЄГОР АНЦИГІН 
 

Фотогалерея