Літографія. Київ. 1988-2020

Літографія. Київ. 1988-2020


Виставка-дослідження київської літографії за участі 17 митців у ЦСМ "Білий Світ". Організатори виставки представляють каталог київської літографії, випущений спеціально до цього проєкту.

Ідея та втілення проєкту-дослідження належать Оксані та Іванні Стратійчук. Літографія — це графічна техніка плоского друку з каменю. Її справедливо вважають однією з найскладніших технік ручного друку, адже усі матеріали для виконання літографії мають бути особливі — баварський вапняк, дорогі туші та олівці, спеціальний верстат. Майстерність рисувальника та друкаря також має бути на висоті. Літографія — техніка, яку не опануєш самотужки, вона передається від майстра до майстра, від осередку до осередку.


Виставка «Літографія. Київ. 1988-2020» підсумовує дослідження графічної техніки літографії у Києві. Учасники виставки — провідні київські митці, що працюють у цій техніці. Виставка унаочнює як спадкоємність у передачі технічних навиків та ідей, так і індивідуальні творчі пошуки. Крім того, твори київських художників, виконані у техніці літографії, відображають процеси, що загалом характерні для української графіки та українського мистецтва періоду незалежності. Іншими словами, відбитки з каменю говорять не лише про себе, але і про свій час.

Результатом мистецького дослідження стало видання каталогу київської літографії. До книги увійшли історії та найкращі роботи 17-ти митців, що пов’язали свою художню практику з цією складною технікою. Також там можна знайти екскурс в історію літографії та докладну інструкцію з підготовки літографських каменів, нанесення зображень та друку від Оксани Стратійчук.

Також в рамках виставки відбувся закритий показ фільму "Окаянні дні".

Інтерв’ю Іванни Стратійчук на радіо Культура, приурочене до відкриття виставки "Літографія. Київ. 1988-2020"

Учасники виставки:
Володимир Радько
Володимир Іванов-Ахметов
Володимир Любий
Юрій Пшеничний
Саша Прахова
Андрій Левицький
Оксана Стратійчук
Катерина Свіргуненко
Андрій Кислов
Михайло Завальний
Ольга Сабко
Тарас Коблюк
Ніна Савенко
Аліса Гоц
Дмитро Гриценко
Сергій Гулєвич
Дмитро Красний

Фотогалерея