Левкас 2019

Левкас 2019


З 1 по 18 березня в Центрі Сучасного Мистецтва “Білий Світ” проходила виставка робіт учасників Першої Всеукраїнської Бієнале Левкасу.

Понад 90 митців та митчинь, що пройшли конкурсний відбір, вивісять свої роботи у "Білому Світі" цієї весни. Великі та мініатюрні, традиційні та сучасні, монохромні та різнобарвні, всі ці картини мають виконати одне важливе завдання – наблизити глядача до старовинної техніки та традиції левкасу, що поєднує в одне ціле і живопис, і графіку, і скульптуру.

Техніка левкасу здавна використовувалась живописцями для надання творам міцності та довговічності, закріплення пігменту на дошці та досягнення ефекту ніжного сяйва, що просвічується крізь фарбу. Класичний рецепт левкасу: перед нанесенням малюнку дошка проклеюється паволокою і багатошарово ґрунтується сумішшю крейди, желатину та олії. За таким принципом левкасні твори створюються і сьогодні, а поява сучасних матеріалів для левкасної суміші зумовила розповсюдження левкасу серед митців зовсім різних течій і їхню палку любов до цієї техніки.

 

ЛАУРЕАТИ

І ПРЕМІЯ
Микола Журавель

ІІ ПРЕМІЯ
Олена Смага

СПЕЦІАЛЬНІ НАГОРОДИ
Олександр Антонюк, Володимир Луцик, Роман Романишин, Сергій Савченко, Олександр Стовбур, Анна Атоян, Олександр Базюк, Катерина Бучацька, Євгеній Валюк, Ольга Кравченко, Данило Мовчан, Анатолій Федірко, Анатолій Фурлет, Валерій Шкарупа, Євген Штейн, Анастасія Діденко, Ірина Каленик, Валентина Левіна, Остап Лозинський, Богдан Локатир, Христина Мельник, Ярина Мовчан, Ірина Сомик-Пономаренко, Катерина Шадріна, Леонора Якимащенко, Володимир Бахтов, Тетяна Бахтова, Леонід Бернат, Борис Фірцак, Владислав Кришовський, Олександра Кришовська, Єгор Анцигін.

Також на відкритті було презентовано каталог Бієнале з роботами-учасниками конкурсу. Його можна придбати безпосередньо в галереї або на нашому сайті за посиланням.

 

Фотогалерея