Відкриття Міжнародної Трієнале Малюнка

23.02.2023
Відкриття Міжнародної Трієнале Малюнка

Завтра 24 лютого — річниця початку повномасштабного вторгнення в Україну.

◾️ І багато хто цими днями говорить чи пише про синдром річниці — коли в одні й ті ж дати спливають болісні переживання і спогади про травму. Коли просинаються неусвідомлені, не до кінця прожиті емоції. Цьому синдрому, що має наукове обґрунтування, піддаються і окремі люди, і покоління родин, і цілі народи, а його тривалість може простягатися від років до століть.

◾️ Добра звістка полягає у тому, що наукове обґрунтування є і у ліків від цього синдрому. Не важливо, яка саме травма сталося, а важливо, як зустріли людину, що її пережила. Чи підтримали її? Чи вислухати зі співчуттям і прийняттям? Адже будь-який страх вщухає, якщо бути з ним не сам-на-сам. І будь-яка ноша стає легшою, якщо розділити її з іншими.

◾️ Ми пропонуємо вам провести цей день і цю річницю не на самоті. Ми відкриваємо Міжнародну Трієнале Малюнка, тема якої — "Слава Україні!" Свою ношу ви зможете розділити зі 161 художником і художницею, котрі на малюнки виплеснули свої життя, свої тривоги, надії і передчуття, свої наболілі історії і свої візії Перемоги. Це щонайменше 161 рука підтримки і 161 співпереживаюча душа.

◾️ Приходьте до ЦСМ "Білий Світ" у день вернісажу чи в будь-який інший день виставки "Слава Україні!". Якщо не можете прийти — подивіться онлайн-трансляцію урочистого відкриття. На жаль, ми досі не в безпеці і не в спокої, бо війна триває. І разом з тим ми вистояли, і стоїмо вже рік. У кого ж повернеться язик сказати, що Українці недостатньо сильні і не мають сміливості подивитися страху у вічі?

◾️ Будьмо разом — і в сумі, і в радості, і тоді ми не розсиплемось під ударами долі, а лише станемо міцніші!