Виставка Олександра Яновича "Далі Є..." в Центральному Будинку Художника

17.07.2023
Виставка Олександра Яновича "Далі Є..." в Центральному Будинку Художника

21 липня в ЦБХ відкривається виставка Олександра Яновича "Далі Є..."

Київський художник і галерист, засновник ЦСМ "Білий Світ" представить публіці живопис, скульптуру і графіку останніх років.

— Відкриття виставки розпочнеться 21 липня о 16:00
— Виставка триватиме до 6 серпня
— Адреса: Київ, Львівська площа, 1-5
— Розклад роботи галереї: 12:00-18:00; вт – вихідний. Вхід вільний

Говорячи про ідею виставки «Далі Є...», художник жартує, що її провідною темою є «немотивований оптимізм». Але, перейшовши на серйозний тон, можна дійти висновку, що зазначений оптимізм є не лише цілком мотивованим, а й життєво необхідним. У час, коли максимальний горизонт планування майбутнього для більшості українців становить не більше пари тижнів, у присмерковий час війни, руйнувань та втрат, — оптимізм є критично важливим інструментом для виживання, оборони та стійкості, і навіть для наступу.

Центром виставки Олександра Яновича є серія з 12ти живописних полотен «Це війна». У цій серії відображені абсолютно різні настрої і враження від війни, а остання, дванадцята робота, є підсумковою і водночас незавершеною. Автор зрозумів, що закінчити її зможе лише після перемоги України. Проте зворотна сторона полотна вже заґрунтована, і на ній можна побачити часові точки, у яких Україна раніше повертала на шлях перемоги і робила складні вибори. Вибори, завдяки яким вона існує тепер та існуватиме далі. Це день проголошення Незалежності. Це дні, що стали найголовнішими віхами великої війни, коли Україна вистояла і як держава, і як спільнота неймовірно сильних людей.

Тож оптимізм виставки є цілком тверезим, хоч ми і не знаємо, що чекає на нас завтра. Адже, його підвалини ми закладаємо вже сьогодні, а перший камінь його фундаменту поклали ще вчора. І саме завдяки цим діям ми знаємо, хто ми є, чого хочемо, і де наше місце під сонцем. А що буде далі? Далі — є!