Вітаємо зі святом, любі!

10.10.2021
Вітаємо зі святом, любі!

Ми з вами звикли відмічати цей день великою компанією, гучною вечіркою, обіймами і тостами. Але сьогоднішній день усе ще вимагає особливої обережності… попри те, що рік тому ми загадували бажання про інше.

Але знаєте що? Мистецтво – то така хитра істота, яку неможливо знищити чи бодай приборкати. Будь-які обмеження та труднощі є благодатним ґрунтом для розвинення й процвітання мистецтва. Воно щомиті пильно вивчає цей світ нашими і вашими очима. Воно присутнє тут і зараз у наших і ваших руках, мізках і серцях. Мистецтво завжди лише зміцнює зв’язок з реальністю, якою б химерною ця реальність не ставала!

І ми дійсно вважаємо, друзі, що ми з вами напрочуд добре даємо раду цій реальності! Її нещадно крутить у різні боки – а ми адаптуємось все краще і краще. ЦСМ «Білий Світ» продовжує свою справу і лише збільшує оберти; наприклад, за цей рік ми:
— провели два свої найбільші проєкти – Бієнале Левкасу та Трієнале «Інталіо»
— розширили свої інтереси в мистецтві завдяки виставкам фотографії (Горсад) та музичного лейблу (Robustfellow Prods)
— познайомились з новими митцями завдяки груповим проєктам – «Рожева Виставка», «Причина зникнення», «MFM post-graduation»
— винайшли новий формат взаємодії між авторами виставки – «Стінка на стінку»
— видали кілька нових каталогів і взяли участь у «Книжковому Арсеналі»
— запустили новий сайт та навіть зробили ремонт!

Ми адаптуємось до вимог карантину, не припиняючи своєї основної діяльності. У дні вернісажів галерею відкрито з самого ранку, щоб розвантажити вечірні часи, а звернення художників і галеристів транслюються онлайн. У нас дотримуються масочного режиму та актуальних вимог щодо проведення масових заходів. Під час локдаунів у глядачів залишається можливість відвідувати «Білий Світ» за індивідуальним записом.

І найприємніше те, що за весь цей складний час ми не відчули навіть найменшого послаблення інтересу до мистецтва ні у публіки, ні поміж митців та мисткинь, ні серед кураторів. Ви продовжуєте приходити до нас, дивитися і показувати, запитувати і розповідати. Взаємопідтримка і піклування людей одне про одного у мистецькому середовищі заспокоює та надихає. Тому – будьмо! Будьмо рости й процвітати, будьмо й надалі служити одне одному і мистецтву. Будьмо мистецтвом!

З днем художника!

(на фото – фрагмент роботи Петра Сметани)