Сергій Божко, Ігор Гусєв / Зустріч у бомбосховищі

14.04.2023 - 06.05.2023
Сергій Божко, Ігор Гусєв / Зустріч у бомбосховищі

Сергій Божко, Ігор Гусєв / Зустріч у бомбосховищі

????‍???? З 14 квітня по 6 травня у ЦСМ "Білий Світ" експонувалася виставка одеських художників Сергія Божка та Ігоря Гусева.

◾️ Відкриття виставки відбулося 14 квітня о 18:00
◾️ Виставка триватиме до 6 травня
◾️ Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а
◾️ Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний

????‍???? Якось митець Сергій Божко опинився в одному одеському бомбосховищі. Він і сам не пам’ятає, як потрапив туди, але було страшно, бо десь поруч вибухали іранські безпілотники. У бомбосховищі було людно, скрізь верещали і сміялись діти, неабияк дратуючи літніх людей. А ще там стояв митець Ігор Гусєв і розглядав порожні стіни.

— Здрастуй, дорогий друже. Чи все в тебе добре?
— О, Серьога! Привіт! Та все нормально. Подивися, які чудові стіни для виставки картин.
— Дійсно чудові стіни і відвідуваність хороша! — відповів радісно Сергій, побачивши, що в такі складні часи Ігор не втратив самого себе.
— Я напочатку думав у військкоматі зробити, там теж відвідуваність хороша, але там коридори вузькі і світло погане.
Вони півгодинки посиділи, поспілкувалися і вирішили зробити виставку разом. Бо говорять у своїй творчості про одне й те саме, хоч і різними мовами.

????‍???? Сергій Божко (нар. 1985, Одеса) — український художник. Навчався у батька (художника), Ігоря Антоновича Божка. Учасник багатьох виставок. У 2008 році відкрив приватну школу малюнку та живопису "Штрих". Працює у різних стилях живопису, робить скульптури та інсталяції. Живописні полотна Сергія Божка передають фундаментальні конфлікти «русского міра» з нормальним людським життям. Екзистенційні протиріччя, що виникають у загарбників при зустрічі з українськими реаліями, є настільки потужними, що могли б моментально спричинити вибухи їхніх мізків. Але, на жаль, ЗСУ доводиться витрачати на них ще й снаряди.

????‍???? Ігор Гусєв (нар. 13 листопада 1970, Одеса) — український художник, поет, автор перформансів, фільмів, об'єктів та інсталяцій, учасник і організатор безлічі мистецьких акцій, лідер руху «Арт-рейдери», засновник андерграундної галереї "Норма". На виставці «Зустріч у бомбосховищі» Ігор Гусєв представляє серію графічних аркушів "3 WORLD WAR". Це візуальний щоденник художника, його мистецтво швидкого реагування. Перебування в зоні бойових дій або перегляд стрічки новин травмує психіку людини. Мова іронії дозволяє Гусєву налагодити комунікацію з глядачем, та граючи вивести його зі стану шоку. А деконструкція творів російського мистецтва несподівано активує руйнування культурних та історичних стереотипів.

Подія на ФБ

Відеорепортаж з відкриття

Фотозвіт з відкриття

Фотогалерея