Зінаїда Васіна / "Проєкції"

15.05.2024 - 02.06.2024
Зінаїда Васіна / "Проєкції"

Зінаїда Васіна / «Проєкції»

З 15 травня по 2 червня у ЦСМ «Білий Світ» експонуватиметься виставка Зінаїди Васіної «Проєкції». У своїй мистецькій практиці відома художниця-етнограф моделює сакральний простір символів і вірувань, та космогонію трипільської культури.

  • Відкриття виставки відбудеться 15 травня о 18:00
  • Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а
  • Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний

У живописних полотнах, які демонструвались на багатьох виставках в Україні та закордоном, Зінаїда Васіна здійснює творчі пошуки, створює уявні образи трипільської міфології в контексті традицій прадавніх мешканців українських земель. Багатотисячолітня історія трипільських племен, що побудували наймасштабніші на той час міста в Європі, лишилася на величезній частині нашої території щонайменше у вигляді численних артефактів. А, можливо, і у звичаях, символах та мові українців сьогодення.

Зінаїда Васіна вбачає своє завдання у встановленні зв’язку з прадавньою трипільською культурою, одухотворенні матеріальних пам’яток і творчій реконструкції міфології трипільців. Із елементів наявних археологічних знахідок та історичних праць, з використанням художніх методів мисткиня побудувала «Олімп» трипільських богинь і населила його уявними могутніми образами, що уособлюють усі земні стихії.

Центром світобудови постає Жінка – у постаті Великої Богині, сутності матері-землі, джерела життєдайних сил природи. Зародження всесвіту, зародження життя на землі є проєкцією народження дитини, так само, як і символи унікального трипільського мистецтва можуть бути спроєктовані на фізичне і духовне існування теперішнього людства.

Зінаїда Васіна відома як авторка першої і поки ще єдиної в Україні експериментальної методології наукової реконструкції українського історичного костюма, етномистецтвознавиця, знана художниця, членкиня НСХУ. Відома як ілюстраторка етнографічних та дитячих видань, першої української абетки, створила серію українських народних самобутніх листівок та стала авторкою першого двотомного науково-художнього видання «Літопис українського вбрання» (2003-2006 рр). Авторські наукові статті по темі теорії реконструкції історичного українського костюма наповнили нове видання «Еволюція українського вбрання, сторінки з історії» (2021 р), та «Мода від Трипілля до покоління скла». Зінаїда Васіна активно працює в контексті популяризації української етнокультури у всіх сферах сучасного мистецького середовища.

Подія на Фейсбук: https://www.facebook.com/events/818346086353032

 

Фотогалерея