Юрій Вакуленко та Олександр Янович / Інверсія 5665

05.11.2022 - 20.11.2022
Юрій Вакуленко та Олександр Янович / Інверсія 5665

З 5 листопада по 20 листопада у Центрі Сучасного Мистецтва "Білий Світ" проходитиме виставка "Інверсія" від художників Олександра Яновича та Юрія Вакуленка.

Проєкт «Інверсія 5665» – це результат взаємодії двох непересічних художників, кожен з яких відзначається яскравою індивідуальністю та стабільною динамікою творчого пошуку. Саме тому не варто сприймати заявлену інверсивність як красивий термін, відсторонену від реалій стилістичну фігуру.

Наш час постійно диктує імператив зіткнення не просто з протилежними, а часто взаємонеприйнятними станами, діями, почуттями, поєднання речей на перший погляд абсолютно несумісних: воєнного досвіду та «мирного» тилового життя, бравурних заяв про власну «велич» на фоні корумпованості та ницості «другої армії світу», комплексу меншовартості, який роками нав’язувався українцям, та реальної сили національного духу, яка вразила не лише Європу, а й більшу частину Ойкумени.

Два художники… Два погляди на сьогодення… Дві особистості…

Вони з тих, до кого пасує здавалось би остаточно заяложена формула «справжній чоловік». Для них важливо чесно і сміливо розказати про сьогодення. Розказати за допомогою притаманної кожному з них індивідуальної образності. І не так вже й важливий лобовий символізм дат і цифр: у цьогорічному листопаді Олександру Яновичу виповниться 56, а Юрію Вакуленку – 65. Їхні протилежність і певна схожість – далеко не найважливіші компоненти пропонованого проєкту.

Сьогодні, як ніколи, суспільство потребує справжності: справжніх емоцій, справжніх вражень, відвертого діалогу про суттєві, але не завжди глибоко осмислені речі. Приєднуйтеся до діалогу двох митців. І спробуйте зробити з нього власні, особистісні висновки. Так вимагає час….

Фотогалерея