Володимир Цюпко "Без назви"

06.10.2022 - 30.10.2022
Володимир Цюпко "Без назви"

6 жовтня у ЦСМ «Білий Світ» відкрилася виставка сучасного класика українського живопису Володимира Цюпка.

 

Внесок Володимира Цюпка у розвиток українського мистецтва складно переоцінити. Маючи досвід у роботі з багатоманітними різновидами мистецтва, основною цариною своєї практики він вибрав абстрактний живопис і шукав його досконалу форму протягом десятиліть. На виставці «Без назви» ЦСМ «Білий Світ» прагне віддати шану одному з модерністів Одеси, заслуженому художнику України, філософу і досліднику основоположних принципів образотворчого мистецтва.

   

 

Долаючи і час, і масивні соціальні, політичні, культурні зміни навколо себе, Володимир Цюпко викристалізував власну філософію існування художника навколо людської гідності і моралі, етики і естетики, а також невпинного руху до поставленої мети. Обмеження він розглядає як можливість зануритися на найбільшу глибину вибраної теми, а формалізм застосовує для організації хаосу, захисту від ентропії і демонстрації сили духу і наполегливості митця.

 

Абстрактні полотна Володимира Цюпка являють собою взірець рівноваги кольорових відношень. Вони лише здаються простими; уважне і досвідчене око розгледить під остаточною поверхнею пласти пошукових шарів кольору та тексту. Автор продовжує трансформувати свою роботу, поки не досягне необхідного йому довершеного звучання, легкого для сприйняття, притягуючого своєю впорядкованістю і вражаючого майстерністю.

   

Володимир Цюпко народився 22 жовтня 1936 року в селі Йосипівка, що на Кіровоградщині. Художню освіту здобував в Одеському державному художньому училищі (1956-1961 рр.) та в Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі ім. В. Мухіної (1964-1970 рр., факультет монументально-декоративного живопису). Учасник великої кількості групових і персональних виставок, лауреат численних премій; зокрема, у 2019 році здобув гран-прі Всеукраїнської трієнале живопису. Твори Володимира Цюпка зберігаються у Національному художньому музеї України та інших українських і закордонних колекціях. Живе і працює в Одесі.

 

Подія на Фейсбук

Відео з відкриття виставки

Фоторепортаж із відкриття виставки

3D-тур виставкою   

Таємнича абстракція виставка Володимира Цюпко - Вечірній Київ

Фотогалерея