Оксана Цюпа / "Поворот на Ірпінь"

10.08.2023 - 30.08.2023
Оксана Цюпа / "Поворот на Ірпінь"

Оксана Цюпа / "Поворот на Ірпінь"

З 10 по 30 серпня в ЦСМ «Білий Світ» експонуватиметься виставка відомої української мисткині Оксани Цюпи. Художниця представить публіці авторських ляльок, зроблених під впливом досвіду евакуації з міста Ірпеня.

У основу нинішнього проєкту ліг власний досвід Оксани Цюпи виходу з Ірпеня в березні 2022 року. У Ірпінь та з Ірпеня можна потрапити трьома шляхами з основних трас. І скрізь стоїть позначка “Поворот на Ірпінь”.

Під час повномасштабного вторгнення росіян в Україну в місті проходив фронт і відбувалися бої, тому мирні жителі намагалися вийти з міста трьома шляхами. Один з цих шляхів, найкоротший, через підірваний Романівський міст, був пішим. Сама ця дорога і люди на ній, а також символізм руху в обидвох напрямках послужили ідеєю створення цього проєкту.

Авторка була учасницею і свідком трагізму вибору між можливістю лишитися на своїй землі і втратою домівки та власного світу, боротьбою за власне життя і за життя чужих, невідомих людей, способами пристосуватися до війни. В Ірпені в лютому-березні 22 року сконцентрувалися всі найвищі та найнижчі прояви людської натури; ірпінці, як і усі в критичній ситуації, робили найважчий вибір між життям та смертю, між людяністю та жорстокістю, між бездушністю та милосердям, альтруїзмом і корисливістю.

Оксану Цюпу українські поціновувачі мистецтва знають і люблять за віртуозну роботу з авторськими ляльками і увагу, зосереджену в рівній мірі на майстерності  виконання і на характерах персонажів. Це не перша виставка Оксани Цюпи у Білому Світі – минулого разу, у 2019 році, вона представила свої твори на виставці «Середмістя-передмістя», спільній з іншою знаменитою художницею-урбаністкою Оленою Придуваловою. Того разу художній дует створив яскраву виставку про киян і їхнє місто з романтично-ностальгічним флером. І у порівнянні цих двох проєктів ще потужнішим стає контраст мирного життя з воєнним, а безтурботності й відпочинку – з виживанням і прощанням з рідним домом.

Подія на ФБ
Фотозвіт з відкриття
Відеорепортаж з відкриття 

 

Голос України: Поворот на Ірпінь: щемливо та болісно
Вечірній Київ про виставку
Kyivdaily
 про виставку

 

Фотогалерея