Ростилав Лужецький "Гіпоглікемія"

18.08.2022 - 04.09.2022
Ростилав Лужецький "Гіпоглікемія"

3 18 серпня по 4 вересня у ЦСМ «Білий Світ» пройде виставка живопису і скульптури київського митця Ростислава Лужецького. Через метафору гіпоглікемії художник розкриває проходження людини крізь кризу і сутінки життя.

 «Гіпоглікемія» — цикл робіт Ростислава Лужецького, створений внаслідок особистого досвіду цього фізичного стану. Завдяки художньому переосмисленню цей досвід вийшов за межі індивідуального переживання і втілився у своєрідній рецептурі подолання людиною втрати і втраченості: фізичного чи емоційного виснаження, проживання катастрофи, війни, родинної драми.

Переживання людиною критичних станів осмислюються у мистецтві повсякчас. Особистий досвід «кризи» провокує художника віднайти в ньому оновлення й перетворити надмір «зниження» життєвих сил на нову життєдайну енергію. Осмислений, проговорений, промальований до деталей внутрішній конфлікт між життям і смертю в результаті дає побудувати систему власних опорних точок виживання.

У експозиції будуть представлені живописні роботи з елементами асамбляжу та скульптури, чия незавершеність наприкінці лютого 22 року стала символічною і була свідомо залишена автором такою, як є. Інтенції художника закладені у три підцикли як у кольоровому й пластичному рішеннях, так і на рівні метафорики, — як три людські переходи.

«Перший, «Гарячий», обпікає ейфорією, розумінням принади таємниці людського життя, таємниці нерозгаданої вічності, при переході через тенета свідомості. Другий, «Холодний», стає крижаним душем, вказуючим на ейфорійну оману попереднього стану. Аби вижити у ньому, доведеться відмовитись від ідеалізації своїх переживань. І, нарешті, третій, «Білий» підцикл — ніби підсумок тривалої ночі, рубіж подяки — собі, пам’яті (власній, родинній чи національній) та Богові, який у всіх цих трьох станах пробивався крізь морок ночі.»

Відео з відкриття виставки

Фоторепортаж із відкриття виставки

Коментар автора виставки у сюжеті Espreso.TV

Фотогалерея