Андрій Котлярчук / "Поліські містерії"

04.04.2024 - 21.04.2024
Андрій Котлярчук / "Поліські містерії"

Андрій Котлярчук / "Поліські містерії"

 

З 4 по 21 квітня у ЦСМ «Білий Світ» експонуватиметься виставка фотографії Андрія Котлярчука «Поліські містерії». Фотохудожник і мистецтвознавець представить публіці знімки людей та пейзажів, зроблені в здичавілих й автентичних місцинах українського Полісся.

 

Відкриття виставки відбудеться 4 квітня о 18:00

Виставка триватиме до 21 квітня

Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а

Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний


Полісся – на сьогодні самий загадковий край України. Острівки реліктових лісів, стародавніх вірувань, готичної сакральної архітектури заворожують. Край бездоріжжя та слов’янських назв, край давніх ремесл та промислів, край, який має свою древню говірку – справжнє свято для етнографа. Тільки тут залишилися Священні дерева, гаї, струмки та камені. Полісся як магнітом притягує до себе мандрівників при повній відсутності туристичної інфраструктури.

 

Андрій Котлярчук більше 10 років мандрує Поліссям з плівковою фотокамерою. Він став провідником у цей архаїчний світ містики, останній острівець давньої цивілізації лісового народу поліщуків. Автор знімає на чорно-білу плівку великого формату: 4х5 дюймів або 5х7 дюймів. Найулюбленіший об’єктив – бронзовий Портрет-Апланат Еміля Буша 280 мм кінця ХІХ сторіччя. Саме він додав загадкової атмосфери світлинам. На світлинах Андрія Котлярчука можна побачити людей, яких не торкнулася глобалізація, їхні містичні обряди, справжні джунглі диких лісів, які ніколи не знали сокири, архітектуру поліських садиб та побутові речі поліщуків. Окремим блоком виділене питання наступу природи на покинуті селища Чорнобильської зони.

 

Світ стрімко змінюється, навіть у таких ведмежих кутах, як Полісся. І саме світлини Андрія Котлярчука зможуть на мить зупинити сьогодення.

Подія на ФБ
Фотозвіт з відкриття
Відеорепортаж з відкриття
Bigkyiv про подію
Thepage про подію
Відеорепортаж з події від Serhii Morugin

Фотогалерея