Ольга Петрова / Сьогодні та позавчора

09.02.2023 - 22.02.2023
Ольга Петрова / Сьогодні та позавчора

Виставка Ольги Петрової "Сьогодні та позавчора"

 

9 лютого у ЦСМ «Білий Світ» відкрилася персональна виставка Ольги Петрової. Художниця-графік і живописиця, Ольга Петрова також відома своїми науковими мистецтвознавчими працями та кураторськими проєктами, вагомим внеском у теорію образотворчого мистецтва.

 

Експозицію виставки «Сьогодні та позавчора» складають три частини. У першій представлено живописні полотна 2000-х років, в котрих домінують потужні хвилі кольору від біло-перлинного, нюансованого вальорами, до активного, аж пекучого червоного. За життєдайною експресією полотен відчутна закоханість авторки у колір-екстаз. Кольоровий символізм як нефігуративних, так і сюжетних композицій відкриває духовний зв’язок авторки з візантійською системою колоризму, де колір сприймався як духовна сповідь та одкровення. Сюжет в полотнах відступає. Натомість, домінує емоційний стан авторки, яка насолоджується грою фактур на поверхні полотна. У яскраво-червоних композиціях домінує радість від кольору, який утворює духовну напруженість полотен.

 

У другій частині – експозиції графічних творів 1970-х р. Ольга Петрова звертається до витоків власної художньої творчості, до першої її спеціалізації як ілюстраторки. Репрезентовано цикл ілюстрацій (туш, перо, 1965) до роману Сервантеса "Дон Кіхот". Ще одна серія складається з ілюстрацій (літографія, 1972) до "Божественної комедії" Данте Аліг’єрі. Ця ілюстративна серія має складну та химерну історію. Ілюстрації вперше надруковані в часописі "Всесвіт ", композиції, на думку експерта-академіка В. Касіяна було кваліфіковано як сюрреалізм, а діяльність О. Петрової як ілюстраторки була заборонена в Україні. Авторка на декілька років була вилучена з художнього процесу. Потрапивши до Італії, літографії одержали високу оцінку у італійській пресі. Про дантівські ілюстрації схвально висловився навіть сам Папа Римський. В 1979 р. ілюстрації було придбано Британським музеєм (бібліотекою) у Лондоні та невдовзі – державним музеєм книги та книгодрукування у Києві.

 

Третя частина графічної експозиції – серія станкової графіки "Тбілісі – любов моя" (офорт, 1988). Ці роботи є визнанням авторки у любові до Тбілісі як міста, де жили та працювали її старші друзі Сергій Параджанов, Елічка Ахвледіані, Микола (Кока) Ігнатов, а сьогодні працюють Лоретта Шангелія-Абашидзе та Теймураз Мурванідзе.

 

Подія на Фейсбук

Фоторепортаж з виставки 

Відео з відкриття виставки 

 

Відкриття виставки  9 лютого о 18:00

Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а

Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний

 

Сайт: https://whiteworld.net/

Сторінка ЦСМ «Білий Світ»: facebook.com/whitewworld

ТікТок: https://www.tiktok.com/@white_world_gallery

Інстаграм: www.instagram.com/white_world_gallery/
Телеграм: t.me/WWgallery

Фотогалерея