Оксана Стратійчук, Вахтанг Мегрелішвілі / Київ–Тбілісі. Офорт

22.12.2022 - 11.01.2023
Оксана Стратійчук, Вахтанг Мегрелішвілі / Київ–Тбілісі. Офорт

Виставка «КиївТбілісі. Офорт» Вахтанга Мегрелішвілі та Оксани Стратійчук

 

22 грудня у ЦСМ «Білий Світ» відкрилася виставка друкованої графіки української мисткині Оксани Стратійчук та грузинського митця Вахтанга Мегрелішвілі.

 

Мистецтво офорту – цікаве і різноманітне. ЦСМ «Білий Світ» високо цінує цю художню техніку і не раз презентував публіці персональні та групові виставки з використанням офорту. Міжнародні Трієнале «Інталіо» 2018 та 2021 років, виставка українсько-чеського екслібрису «Tandem» 2019 року, виставки унікальних офортів українських художників на кшталт Романа Романишина та Олега Денисенка підтверджують цю цінність.

 

Офортні роботи майстрів-графіків завжди мають яскраву індивідуальність та впізнаваність. І в той же час мова офорту є універсальною, про що свідчить міцний зв’язок між митцями різних країн та їхнє постійне спілкування. Новий проєкт визнаних офортистів Оксани Стратійчук та Вахтанга Мегрелішвілі "Київ–Тбілісі. Офорт" присвячений саме спільним і відмінним рисам української та грузинської шкіл. Кожен автор розповідає свою історію мовою графіки.

 

Твори Вахтанга Мегрелішвілі – професора Академії мистецтв у Тбілісі, що багато років викладає цю дисципліну, демонструють можливості високого та глибокого друку в їх поєднанні. Панівне хаотичне звучання міріад тонких ліній на цих творах де-не-де розступається, являючи жваві антропоморфні, тваринні та навіть рослинні силуети у контрастних чорному, білому і червоному кольорах.

 

Оксана Стратійчук, чиї графічні роботи добре знайомі українській аудиторії, зосередила свою увагу на варіативності модульного офорту. Образи тихих засніжених гір та лісів, шелестіння темних водойм якнайкраще підходять для демонстрації краси цієї техніки.

 

Подія на Фейсбук

Фоторепортаж із відкриття виставки

Відео з відкриття виставки

3Д тур до виставки

Виставка триватиме до 11 січня 2023

Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а

Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний

Сторінка ЦСМ: «Білий Світ» facebook.com/whitewworld
Інстаграм: www.instagram.com/white_world_gallery/
Телеграм: t.me/WWgallery

Фотогалерея