Нікіта Цой / Гампердю

24.01.2019 - 10.02.2019
Нікіта Цой / Гампердю

Автор виставки пише: «Я не вигадую і нічого не шукаю. Я живу в міфі, де Джессі Кастер, головний герой, шукає Бога, який втік і ховається в костюмі собаки, слухає джаз і їздить на мотоциклі. Де нащадок Ісуса є людиною з обмеженими розумовими здібностями, а звичайний провінційний хлопець після спроби самогубства має дупу замість обличчя. Ця реальність жахає, вона іронічна та абсурдна, і те, що є правдою для головних героїв, також є подвійною правдою і для глядача».


«Людина не протистоїть реальності безпосередньо, вона не стикається з нею, так би мовити, віч-на-віч, фізична реальність наче віддаляється по мірі того, як росте символічна діяльність людини. Людина не може жити у світі суворих фактів або згідно зі своїми безпосередніми бажаннями та потребами. Вона живе скоріше серед уявних емоцій, в надіях та занепокоєннях, серед ілюзій та їх втрат, серед власних фантазій і мрій»

Ернст Кассірер

Серія полотен, присвячена Всесвіту «Проповідника», є неймовірно цілісною і стилістично стриманою, мов комірець сутани пастиря, проте й розкішно-живописною. Хто ще, як не Нікіта Цой, міг використати у роботах стільки тендітних відтінків кольору, що їх неможливо без викривлень надрукувати у буклеті? (– репліка видавця). Витримані в одному форматі розміри і кольори робіт роблять їх схожими на архівні фото персонажів, запозичені з особистих справ, але обличчя розмиті, деформовані безжально і навіть зловісно. Деформація, доречі, є улюбленим прийомом художника, добре впізнаваним його поціновувачами. І на картинах, і в телесеріалі деформація торкається кожного персонажа, як, власне, і соціуму в цілому.

Долучайтеся і ви до міфу "HAMPERDU", навіть якщо нічого не чули про подібний серіал чи комікс. Коли ви побачите полотна Нікіти Цоя – це стане неважливо.

Цой Нікіта Андрійович народився в 1991 році в Києві. Закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка. У 2016 році завершив навчання в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Навчався в майстерні живопису та храмової культури ім. М. Стороженка. В тому ж році вступив до молодіжної спілки художників України.

Фотогалерея