Олександр Ляпін, Олександра Луньова / "Нічні кошмари"

26.11.2023 - 14.12.2023
Олександр Ляпін, Олександра Луньова / "Нічні кошмари"

Виставка «Нічні кошмари» / Олександр Ляпін, Олександра Луньова

З 26 листопада по 14 грудня в ЦСМ «Білий Світ» пройде виставка «Нічні кошмари» від Олександра Ляпіна і Саші Луньової. Автори запропонують глядачам придивитися до химер, які ховаються в темряві страшних снів, та почути те, що вони намагаються нам сказати.

Вони виникають раптово у образах, що оточують нас щодня. Ти помічаєш їх у близьких людях, під своїм ліжком, а іноді і в самому собі. Вони виникають тоді, коли ти не очікуєш і коли найвразливіший. Вони виникають уві сні.

“Вони” – це створіння, збудовані уявою двох творців – Саші Луньової та Олександра Ляпіна. Ці химерні істоти є уособленням нічних кошмарів, таємничих та іноді відчутно реальніших, ніж денні страхи. Протягом усієї історії художники використовували зображення неіснуючих дивних істот як засіб для дослідження нових перспектив розвитку людства та народження нестандартних прогресивних ідей. А дехто з митців залучає їх до розпалювання суперечок щодо питання “хто ми є?”, проливання світла на соціальні проблеми, зокрема – на жахи війни.

Молода художниця з Миколаєва Саша Луньова зображує химерних істот, які кидають виклик беззмістовним, але закарбованим суспільним ритуалам і умовностям. В кошмарних снах, коли зв’язок з реальністю слабшає, ніхто не спілкується з власними демонами за протоколом. Зберегти глузд в наш час можна хіба що через відкритість до різноманіття, критичне мислення та, звичайно творчість.

Персонажами робіт Олександра Ляпіна часто є істоти-гібриди, у яких стерті межі між людиною та фантастичними тваринами. Автору небайдужі теми генної інженерії, етичності маніпулювання природою і свідомістю. У можливих проблемах даної царини приховані і рятівні можливості: активність і енергія химер Ляпіна могли б надихнути на сміливіші соціальні зміни, а вони, в свою чергу, посприяли б перемозі над загарбниками.

Навіть у темряві нічних кошмарів є деяке світло – це наші інстинкти, бажання вижити і перемогти страх. Ми можемо використати ці страшні відчуття, щоб зміцнитися духом, зрозуміти свої слабкості та долати їх, навіть коли здається, що ми на межі реальності та сну.

Фотозвіт з відкриття
Відеорепортаж з відкриття
Подія на ФБ
What in UA про подію
Авторська екскурсія виставкою
Вечірній Київ про подію

Фотогалерея