Групова виставка "Ніколи Знову"

08.05.2023 - 01.06.2023
Групова виставка "Ніколи Знову"

Групова виставка "Ніколи Знову"

 

????‍???? З 8 травня по 1 червня у галереї «Білий Світ» відбувалася виставка «Ніколи Знову». Це кураторський проєкт Олександра Яновича, в якому беруть участь 9 відомих українських митців.


◾️ Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а
◾️ Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн, вт – вихідні. Вхід вільний

????‍???? Відкриття виставки «Ніколи Знову» відбулося у день пам‘яті жертв Другої світової війни. Експозицію складають художні висловлювання на тему, що збігається з назвою проєкту. З роботами у дуже різних видах образотворчого мистецтва - живопису, графіки, фотографії, інсталяції, текстилю – у виставці беруть участь Владислав Шерешевський, Матвій Вайсберг, Айдер Муждабаєв, Серж Захаров, Дмитро Коломойцев, Влад, Дмитро та Олександра Кришовські, і сам куратор проєкту Олександр Янович.

????‍???? Поштовхом до організації виставки став художній об‘єкт Айдера Муждабаєва «руzкій квадрат». Оформлений у раму чорний сміттєвий пакет, набитий ватою — правдоподібна і вичерпна метафора «руського міру», який так нахабно пнеться у нашу домівку, ніби забувши, шо єдине місце і поганих, і хороших руzьких — на своїй помийці. Решта авторів проєкту, кожен на окремій стіні «Білого Світу», відобразять теми національної пам‘яті і культурної спадщини, сучасної міфотворчості, пекельних борошен рашистів на тому світі, незламного духу у скаліченому війною тілі, тощо.

????‍???? Гасло «Ніколи знову» і символ червоного маку з 2015 року використовується в Україні для позначення 8 травня – річниці капітуляції нацистської Німеччини. Воно стало у опозицію до рашистського слогана «можем повторіть», яким в росії підігрівалися агресивні настрої народу. Вони були покликані, як тепер ми розуміємо, підготувати населення до низки загарбницьких «воєнних операцій». Сьогоднішня розстановка сил приголомшує очевидністю дихотомії добра і зла: росіяни можуть повторити лише спустошення, руйнацію, смерть і забуття. Україна ж під гаслом «Ніколи знову» рухається до перемоги над російськими окупантами, мета яких є кошмаром для всього цивілізованого світу. Перемоги такої важкої, але остаточної, щоб цей кошмар не повторився ніколи знову.

Подія на ФБ
Відео з відкриття виставки
Фоторопертаж з виставки 

 

Фотогалерея