Групова виставка «LOOK`янівська ART»
Групова виставка «LOOK`янівська ART»
З 7 по 29 грудня у ЦСМ «Білий Світ» експонуватиметься виставка митців об’єднання БЖ-АРТ, що збере 27 видатних українських автори. Художники БЖ-АРТ є кардинально різними у всіх своїх проявах, проте вони живуть і творять в єдиному контексті і ритмі. І 7 грудня о 15:00 вони зберуться в Білому Світі, щоб відзначити 30-річчя своєї міцної й унікальної спілки.
▪️ Відкриття виставки відбудеться 7 грудня о 15:00
▪️ Виставка триватиме до 29 грудня
▪️ Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а
▪️ Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний
Багато хто може стверджувати, мистецькі спілки чи сквоти є нестійкими явищами – майстерні чи дах над головою є лише єдиною метою їх існування. А навіть подеколи, коли є концептуальна ідея, то вона з часом зникає – чи разом з засновником, чи просто вигорає. Втім, якщо дивитися так, то чи не є людське суспільство теж егоїстично виправдане збіговисько ще більш різних людей? Але митці та філософи вивчають та оспівують його впродовж століть, ідеалізують у своїх творах, тим самим формуючи міф, який з часом стає реальністю. Сучасний прагматизм безперечно спускає з небес на землю, і реальність, особливо наша, стукає у вікно сокирою з дня у день.
Але ми не здаємося, ми: шукаємо, мріємо та творимо. БЖ-АРТ починався в часи світанку незалежної України – буремний злам і крах пост-радянського концепту. Він змінювався, розширявся в нетипових мірках – не бюрократично, а індивідуалістично. Сквот на «Великій Житомирській» ставав явищем завдяки своїй свободі від концептів та придуманих «ізмів», завдяки індивідам-митцям – кожен з яких творив своє мистецтво, яке закладало мури та підвалини цілого собору.
Чи не так з сучасною Україною? Різниця між громадянами у расі, етносі та релігії вкрай відмінна, але водночас всі ці індивідуальні правди живуть в одному контексті і ритмі. БЖ-АРТ це спільнота вільних митців, якій в цьому році виповнюється 30 років, що темпорально ріднить її з Україною ще ближче. Майстерні БЖ-АРТ побутують на вулиці Лук’янівській з кінця 90-х. Тоді, коли сквот став всеукраїнською спілкою. Сьогодні можна підсумувати здобутки цих десятиліть, спробувати навчитись на власних помилках. Врешті, просто Look at Art з лук’янівської вулиці, на «LOOK`янівська ART».
(с) Святослав Подлевський, художник, куратор
Учасники виставки: Леонід Бернат, Петро Бевза, Олексій Белюсенко, Матвій Вайсберг, Андрій Гуренко, Олександр Левіч, Наталія Мудрук, Ігор Прокоф’єв, Ольга Соловйова, Василь Татарський, Володимир Журавель, Владислав Шерешевський, Валерій Шкарупа, Борис Фірцак, Святослав Подлевський, Юрій Денисенков, Юлія Скрипка, Ганна Гідора, Олексій Литвиненко, Сергій Прінь, Нікіта Цой, Поліна Кузнєцова, Катерина Лісова, Михайло Шаповаленко.