Леонора Якимащенко / "Пісочний Годинник"

16.12.2023 - 29.12.2023
Леонора Якимащенко / "Пісочний Годинник"

Леонора Якимащенко / «Пісочний годинник»

Тема плину часу проходила крізь творчість Леонори Якимащенко завжди. Інформація, трансльована з минулого, переродилася – риси, силуети ті самі, але наповнення зазнало ціннісних змін. Такі речі, як свобода, життя та його крихкість, живий інтелект, робота, зроблена людськими руками, набувають більшої цінності. Важать не кількість, а якість; не розмір, а місткість.

Виставка «Пісочний годинник» представляє два великі проєкти Леонори Якимащенко. Перший, довоєнний – це метрові кольорові роботи-мікси акрилу та тиснення на папері. По змісту вони є поєднанням різнорідних понять, таких як серце та химери, півень та пісочний годинник.

Другий проєкт – це графіка пером. Вона стала грати головну роль у практиці мисткині з початком війни. Ємна та лаконічна, лікувальна через свою медитативність, зручна у подорожах. «Я закохалася у білий аркуш, зменшила формат, почала шукати там глибину. Лінія, крапка, штрих дають мені сьогодні все, що треба» – говорить художниця і дослідниця міфів Леонора Якимащенко, учасниця багатьох проєктів ЦСМ «Білий Світ» та володарка спеціальної премії Третьої Всеукраїнської Бієнале Левкасу.

Подія на ФБ
Фотозвіт з відкриття
Відеорепортаж з відкриття

Фотогалерея