Ірина Вештак-Остроменська / Carte e terre. Папери та глини

20.01.2022 - 05.02.2022
Ірина Вештак-Остроменська / Carte e terre. Папери та глини

У чому ж полягає сестринство глини та паперу? У першому випадку витягнута, перемелена, вимішана з водою земля після випалу вогнем набуває життя об'ємного предмета, у другому – рослина, що виросла з тієї ж землі, перемелюється, розмочена водою, і виливається в плоский лист, висушується на гарячому сонці. Навіть складнощі роботи з ними однакові – в обох техніках після висихання різко висвітлюється тон.

Завітавши до ЦСМ «Білий Світ» цього січня, глядач побачить нові способи взаємодії з давно відомими матеріалами. Новаторським є рішення мисткині працювати з папером як із глиною і навпаки. Розкачати глину-порцеляну в плоскі листи і написати на них тексти, ставити абстрактні знаки та збирати картину, плоску за своєю суттю. У роботі з папером використовувати прийоми роботи з глиною – отримувати об’єми у заготовлених формах, глибокі фактури, перетворюючи площину на рельєфи, тобто скульптуру. Є у цій серії і спроби з'єднати кераміку та ручний папір безпосередньо – це керамічні вставки у композицію паперового листа.

Непередбачуваність та норовливість глини та паперу перетворюють кожен акт творення на експеримент, навіть при наявності добре знаної технології, та давньої, багато разів повторюваної техніки. А еклектичне поєднання простих і пересічних матеріалів із вишуканими і дорогоцінними несподівано та влучно підкреслює сучасність художнього підходу Ірини Вештак-Остроменської.

Фотогалерея