Влад Кришовський / Кінець дитинства

08.09.2022 - 02.10.2022
Влад Кришовський / Кінець дитинства

8 вересня у ЦСМ «Білий Світ» відкривається виставка живописy київського митця Влада Кришовського.

 

Попередні виставки у «Білому Світі» стосувались нової оптики сприйняття мистецтва глядачем у воєнний час. Наступна ж висвітлить внутрішні зсуви самого митця і цілком природну зміну того, що виходить з його рук.

«Кінець дитинства» виникає при сполученні максимально віддалених одна від одної фігур, одна з яких символізує народження, творчість та гру, а друга – смерть, шаблонність і вічну нудьгу. У реальному житті це момент прощання з безтурботністю і прийняття вантажу відповідальності, який супроводжує дорослу людину кожного дня її існування. Увесь світ і все життя представляються дитині великою загадкою; вона мало що знає про них і відкрита для подій будь-якого степеню новизни. Дорослому ж саме дитинство здається загадкою, бажаною та недосяжною таємницею, дверцята в яку назавжди замкнулись.

Стрес від війни і усвідомлення, що життя вже не буде таким як раніше, масштабні зсуви у соціумі й самому плину історії, народження власної дитини позначилися на палітрі Влада Кришовського. Замість яскравих та відкритих кольорів тепер він надає перевагу тонам сірого та іржавого. Змінилися і сюжети полотен. Раніше – фантастичні, футуристичні, жартівливі та підкреслено-безглузді; нині – спрямовані у минуле, натхнені архівними світлинами, народними орнаментами та фольклором. Втім, гумор та абсурдизація залишаються важливими інструментами арсеналу цього художника.

З виставкою «Кінець дитинства» Влад Кришовський приєднується до загальнонаціонального зростання української свідомості та дослідження спадщини минулих поколінь.

 

Подія на Фейсбук

Відео з відкриття виставки

Фоторепортаж із відкриття виставки

Стаття на порталі "Bird in flight"

 

 

Фотогалерея