Олександр Янович / Бісова дюжина

24.03.2023 - 09.04.2023
Олександр Янович / Бісова дюжина

Виставка Олександра Яновича "Бісова Дюжина"

24 березня у ЦСМ «Білий Світ» відкрилася виставка живопису Олександра Яновича «Бісова дюжина». Експозицію склали більше 30 полотен, присвячених переживанню нещасть і драм, що переслідують Україну. Драм, але не трагедій.

Біда, що спіткала Україну, стала головною темою мистецтва для більшості українських художників. Дехто з них почав виплескувати в роботі свій важкий досвід буквально з перших днів війни, дехто завмер і почав «відтаювати» пізніше, а хтось взагалі кардинально змінив діяльність. Олександр Янович, засновник і куратор «Білого Світу», 2022 року був зосереджений на організації великих групових мистецьких проєктів. Але зараз перед публікою предстануть власні полотна Олександра Яновича – живописця.

Головна тема виставки «Бісова дюжина» – біда. Вируюча суміш Чуми та Війни, стиснутих кулаків та зубів, ненависті та надії, нетворчої злості. Відчуття майже абсолютної цінності Свободи перед загрозою її втрати. Внутрішній конфлікт митця, коли не можна працювати, але не можна і НЕ працювати. Як розрішити цей конфлікт? Рецепт Олександра Яновича (не)простий: Художнику – малюй! Спрямуй на полотно і злість, і гіркоту, і всю свою експресію, і прагнення помсти, і жагу до свободи. Малюй не для інших, а для себе.

Більше 30 живописних робіт, створених з 2021 по 2023 роки, є своєрідним щоденником внутрішніх станів митця, нотатками, спробою впорядкувати свій світ. Цей досвід чуттєвий, невербальний, тому і полотна – абстрактні. І наостанок Олександр Янович залишив добру новину: «Бісова дюжина» – це не відчай, не трагедія і не кінець. У біду можна потрапити, але з неї можливо і вибратись – якщо не припиняти рухатись, надіятись і малювати.

Фотозвіт з відкриття

Подія на Фейсбук

Відео з відкриття виставки

3Д тур виставкою 

Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а

Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний


Сторінка ЦСМ «Білий Світ»: facebook.com/whitewworld
ТікТок: https://www.tiktok.com/@white_world_gallery
Інстаграм: www.instagram.com/white_world_gallery/
Телеграм: t.me/WWgallery

Фотогалерея