Андрій Петкевич та Володимир Зленко / Ні риба, ні м'ясо

11.12.2018 - 30.12.2018
Андрій Петкевич та Володимир Зленко / Ні риба, ні м'ясо

Художники В. Зленко та А. Петкевич – досвідчені митці, учасники численних симпозіумів та пленерів, автори багатьох виставок у Білорусі та за її межами. У Києві вони представляють спільний проект «Ні риба, ні м’ясо», в якому, втім, є і риба, і м’ясо, і багато іншого їстівного та вражаючого.

Яскраві, насичені кольори їхніх полотен, пікантні страви та пікантні теми підіймають апетит та температуру у виставкових залах. Зображені звірі, люди та магічні істоти сперечаються за свій порядок у харчовому ланцюзі. Вишукана трапеза сама не проти стати мисливцем, дарма що пройшла термічну обробку й сервірована на блюді.

Алегорично та іронічно художники розмірковують над життям, смертю та коханням. Підсерія полотен «РибаLove» несе найупізнаваніший символ любові – червоне серце, а риба, що зустрічається тут у безлічі варіантів – символізує життя та Христа. Про незвіданий підводний світ ми знаємо так само мало, як про людську душу, де християнські уявлення уживаються з первісно-язичницькими звичаями. Серія картин «М’ясо» викриває людські гріхи та вади: образи на полотнах агресивні та приземлені, а алегорії та гумор тяжіють до сарказму.

Фотогалерея