Анатолій Тартаковський / "Вектор егоцентризм"

25.01.2024 - 11.02.2024
Анатолій Тартаковський / "Вектор егоцентризм"

Анатолій Тартаковський / «Вектор егоцентризм»

З 25 січня по 11 лютого у галереї «Білий Світ» буде представлена виставка робіт Анатолія Тартаковського, що охоплює період творчості художника між 1990-2021 роками і об’єднана одним концептуальним поглядом – «Вектор егоцентризму». Крім живопису буде показано і кілька скульптур з бронзи – нове творче захоплення художника.

Анатолій Тартаковський креативно і сміливо розвиває найнеочікуваніші ідеї, причому теоретичні розробки і їх практичне втілення йдуть паралельно, для демонстрації кожної з них потрібні окремі виставки. У нашій експозиції можна ознайомитися з трактуванням художником егоцентризму у мистецтві, певне уявлення про це дають фрагменти його статей:

«— Ідея "Егоцентричного живопису" пробивалася до мене багато років, від" Потрійного автопортрета у червоних трусах" (1989), через "Я читаю свою улюблену книгу" (1993), через "Вирішив я відпочити трохи" (1995) і ряд інших картин. Ця тема йшла як найбільш інтимна, зсередини, поки раптом я не усвідомив її як нашу спільну, ледь не найголовнішу. Тоді я перестав говорити про неї, червоніючи, як про непристойні дивахи художника. Егоцентризм двома ногами на вершині свого розквіту і "за правом" має бути відображений у мистецтві!

— Пройшовши стежкою в’їдливого аналізу, ми заспокоїмося на … байдужості до правильної відповіді! Так, зараз не час точних формул. Ми живемо в епоху індивідуалізму, і критерії якості застрягли в егоінтересах. На сьогодні краща з пропозицій для контакту глядача з мистецтвом і при його оцінці – любов до тонкощів своїх відчуттів, до руху власної думки. Сьогодні в меню ЕГОЦЕНТРИЗМ. Йому хвала і панегірик:

Я розповім тобі про Его. Привіт Его!

Сьогодні Я Собі з’явився, привіт Я!

— Егоцентризм – це не тільки тактика критика або звичайного глядача при виробленні свого ставлення до твору. Передусім, егоцентризм я визначаю як напрямок у мистецтві. Це занурення художника у світ своїх інтересів, самозакоханість при повній байдужості до глядача, критики, реклами, арт-просторів і арт-комерції. Функціонуючи осторонь суспільства, егоцентрична особистість вільна по суті. Фраза з моєї статті: "У будь-якій чудовій картині не знайти нічого окрім імені її творця" – декларація меж егоцентризму.» (с) Анатолій Тартаковський

Подія на ФБ
Фотозвіт з відкриття
Відеорепортаж з відкриття 
Українська правда про подію

Вечірній Київ про подію

Фотогалерея