114 День

17.06.2022 - 14.08.2022
114 День

17 червня у великих залах національного музею «Київська картинна галерея» відкривається виставка колекції ЦСМ «Білий Світ». В експозиції представлять більше 100 робіт від 40 українських митців, створених до повномасштабного вторгнення, на які куратори виставки пропонують подивитись крізь призму теперішнього життя.

 

114 днів важких вдихів та видихів. Кожна година триває, наче рік. Дні мужності й тривоги, травми і безпеки, та мерехтіння емоційних станів, якому немає кінця. Ця дата не особлива, це лише точка, потрібна, щоб зафіксувати час. Назва, що має технічне звучання, але таким вже є голос арт-центру на фоні оскаженілого скреготу трагедії. Такою є відповідь на питання – де ми зараз на шляху крізь пітьму, тривогу, травму і зневіру, та що ми робимо? Ми у 114 дні та наближаємо нашу перемогу.

 

Реальність війни кардинально змінила оптику сприйняття загалом, а напрочуд ясно можна це помітити на прикладі сприйняття мистецтва. Написані задовго до війни полотна зараз промовляють до нас сьогоднішнім сленгом і світяться нещодавно народженою символікою. Половину митців хочеться записати у пророки, хоча, скоріше за все, справа не в руках, що створили роботу, а в очах, що дивляться на неї крізь призму нинішньої суворої дійсності.

 

У експозиції буде представлено більше 100 робіт від 40 сучасних українських митців. Вони різноманітні за формою, змістом і стилем; їх об’єднує дзвінке і вібруюче переживання, що відчули куратори виставки, відбираючи роботи на виставку. Небайдужа присутність, єднання і підтримка – ці скарби вони відшукували в колекції, щоб показати у не такий, як звичайно, час. 

 

Мистецькі твори з колекції «Білого Світу» в експозиції розподілені по категоріях тривоги, хоробрості, травми, безпеки, зневіри, надії, розпачу, рутини й гумору, пам’яті та свободи. Категоріях, спільних для всіх українців, поєднуючих, зрозумілих тут і тепер. Ця виставка пропонує разом переживати моторошну та хворобливу добу, і мистецтво вживати як ліки.

Посилання на 3D-тур виставкою

Фоторепортаж із відкриття виставки