Виставка «Левкасні мініатюри 2022»

20.05.2022 - 22.06.2022
Виставка «Левкасні мініатюри 2022»

ЦСМ "Білий Світ" повертається до виконання своїх планів, перерваних війною. 20 травня у ньому відкриється довгоочікувана виставка левкасних мініатюр – художніх робіт, створених учасниками Всеукраїнської Бієнале Левкасу.

 

На виставці будуть представлені левкаси, більшість з яких створені за мотивами творів, що брали участь у Другій Всеукраїнській Бієнале Левкасу 2021. Переважна більшість експонованих робіт матиме сталий розмір: 32х32 сантиметри. Разом з тим, мистецтво завжди вимагає свободи, тому і правила проєктів ЦСМ «Білий Світ» допускають певний ступінь вільності — для розмірів, тем та щасливих випадковостей. Тож на цій виставці можна буде також побачити об’єкти різної форми, розміру та обсягу. Головне, що їх об’єднує – його величність Левкас.

 

Всеукраїнська Бієнале Левкасу, заснована «Білим Світом» у 2019 році, та її дочірній проєкт «Левкасні мініатюри» знайомлять українських глядачів із фантастично широким розмаїттям рецептів, технік і стилів сучасного левкасу. Матеріалу, широко розповсюдженого ще в середньовіччі і покликаного забезпечити міцність та яскравість сакральних зображень. А сьогодні — такого, що здатен виконати безліч мистецьких цілей, переслідуваних нашими художниками. Дехто з них скрупульозно дотримується старовинного рецепту левкасної суміші, в той час як його сусід по майстерні може користуватись новітніми технологіями та готовими сумішами. По-різному наносяться і шари левкасу, неоднаково створюються фактури, а спектр можливих тем взагалі безмежний, як і саме життя.

 

На виставці «Левкасні Мініатюри 2022» можна буде побачити також колекцію міні-левкасів з попередньої виставки 2019 року. Вони відрізняються за розміром дошки, і для цієї частини експозиції ЦСМ запропонує окремий путівник. Ті, хто не має можливості бути присутнім на вернісажі, зможуть побачити його пряму трансляцію на фейсбук-сторінці «Білого Світу».

3D-тур виставкою

Відео з відкриття виставки

Фоторепортаж із відкриття виставки

Стаття про виставку на порталі Вечірній Київ

Стаття про виставку на порталі Kyiv Daily

Стаття про виставку на порталі Inший Київ

Фотогалерея