Третя Всеукраїнська Бієнале Левкасу 2023

28.09.2023 - 18.10.2023
Третя Всеукраїнська Бієнале Левкасу 2023

28 вересня у ЦСМ «Білий Світ» відкривається виставка Третьої Всеукраїнської Бієнале Левкасу. У виставці візьмуть участь 126 митців, що розділяють любов до левкасу як до художнього матеріалу, техніки, та філософії.

Всеукраїнська Бієнале Левкасу була заснована у 2019 році київським ЦСМ «Білий Світ» та всесвітньо відомим митцем, львів’янином Олегом Денисенком. Організатори Бієнале вирішили підтримувати і плекати мистецтво українського левкасу, одночасно старовинного і напрочуд відповідного сучасним художнім практикам. Протягом вже п’яти років Бієнале Левкасу збирає найкращих левкасистів нашої країни, експонує їхні твори, демонструє і описує неймовірне різноманіття ідей, підходів, прийомів і втілень левкасу. І зі стародавніх рецептами, описаних ще за часів античності, і з найновішими матеріалами і сумішами – створення левкасних творів потребує від автора копіткої праці, вигадливості і тонкого відчуття рельєфу, фактури, пластики тощо.

Проведення Третьої Бієнале Левкасу було викликом для організаторів – в умовах війни, коли і галеристи, і митці стикаються з безліччю перешкод у своїй діяльності. І все ж підтримання традиції та зустріч зі старими друзями, а також відкриття дебютантів Бієнале стали для ЦСМ «Білий Світ» цінностями, що надали рішучості в організації чергового конкурсу.

На урочистому відкритті виставки (яке розпочнеться 28 вересня о 18:00) будуть оголошені переможці Бієнале, присуджені спеціальні відзнаки авторам найцікавіших творів, та презентовано каталог, де як завжди будуть згадані всі учасники, надруковані всі роботи і вже узвичаєне звернення організаторів Бієнале до українців, небайдужих до мистецтва левкасу.

Подія на Фейсбук
Фотозвіт з відкриття
Відеорепортаж з відкриття
Kyivdaily про подію

 

Більше інформації про проєкт за посиланням 

Фотогалерея