Парадний портрет

26.08.2018


З 21 серпня по 2 вересня у Центрі Сучасного Мистецтва "Білий Світ" проходитиме проект-дослідження українських художників "Парадний Портрет", приурочений до Дня Незалежності України.

Слоган: "ПП-контемпорарі" Фотографія відняла у картини роль документа, а потім і сама позбулася цієї ролі через тотальне, повсюдне використання. До того, як це сталось, парадний портрет був представницьким зображенням людини з вищого кола і мав підкреслювати її велич, багатство, високий соціальний стан. Часи змінилися, і сьогодні межі між суспільними класами розмиті, а цифрове фото вже вкрай чітке.

Кураторський проект Єгора Анцигіна та Влада Кришовського передбачає переосмислення парадного портрету в умовах сучасного художнього контексту для дослідження питань публічності та урочистості, слави й репутації. Вісімнадцять українських митців обрали своїх персонажів – публічні постаті сучасної незалежної України. Вони зобразили їх на парадних портретах, і кожен трактував урочистий образ свого героя так, як забажав (доречі – зовсім не класичний рівень свободи у цій справі, адже колись художник отримував замовлення від особи, яку мав намалювати, і розкоші самостійного вибору зазвичай не мав). Створені полотна розміром 1,8х1,2 метри наразі стоять, повернуті зображеннями до стіни.

Кого зобразили учасники проекту "ПП-контемпорарі" і як передали урочистість образу? Якими якостями вони його наділяють, на що акцентують увагу глядача? Чи може художник іронізувати над зображуваним? Чи може існувати ПП без класичної структури? Про це ви дізнаєтесь 21 серпня о 19:00 у галереї "Білий Світ" на відкритті виставки "Парадний Портрет". Під час виставки буде влаштовано відкриту дискусію на тему "Чим є парадний портрет для сучасного художника", а також презентацію каталогу, а у завершенні будуть підбиті висновки дослідження.

Учасники проекту: Петро Бевза, Олександр Богомаз, Євгеній Валюк, Ірина Вештак-Остроменська, Маріана Голембієвська, Іван Грабко, Микола Журавель, Люся Іванова, Егор Анцигін, Влад Кришовский, Дмитрий Кришовский, Петро Лебединець, Роман Романишин, Світлана Струк, Андрій Цой, Нікіта Цой, Владислав Шерешевський, Олександр Янович.

Партнер проекту по арт-матеріалам – ROSA, провідний український виробник матеріалів для живопису.

Відкриття виставки 21 серпня о 19:00. Експозиція триватиме до 2 вересня.