Відкриття онлайн-виставки "Окрема практика"

28.03.2020


28 березня о 18:00 ЦСМ "Білий Світ" відкриває виставку Єгора Анцигіна, присвячену його ленд-арт проектам. Виставковим простором в умовах обмеження пересування стануть сторінки «Білого Світу» в соціальних мережах; відкриття проекту також відбудеться онлайн, на фейсбук-сторінці галереї.


 

Ленд-арт (від англ. land — земля) складно експонувати в галереях – він є незручним, диким, тимчасовим, поза-ринковим. Він об’єднує надто широкий спектр учасників – від професійних митців з класичною освітою до тих, хто знайшов себе як автора одразу у терені ленд-арту. Сьогодні буденне життя і галерей, і їхніх відвідувачів зазнало драматичних змін. Цей час пасує для демонстрації незручного і нетипового. Для початку нової, окремої галерейної практики.

Єгор Анцигін є живописцем, який знайшов у ленд-арті ковток свіжого повітря. Він пірнув у нього у 2016 році, поїхавши разом з дружиною Люсею Івановою на симпозіум "Могриця". З того часу митець побував на 5 ленд-арт симпозіумах, був куратором ленд-арт фестивалю "Вітер", розробив освітню програму з ленд-арту. Він навчає школярів і студентів, а також адмініструє інстаграм-сторінку "Могриці".

"Щоразу, коли я звертався до ленд-арту, переді мною стояло завдання зрозуміти – навіщо я ним займаюся? Як ця практика співвідноситься з моєю основною художньою діяльністю? Я шукав аргументи, які пов'язували ленд-арт і не ленд-арт в один масив творчого доробку, і на даний момент я чітко бачу загальні методи і способи вирішення творів.

Від початку свого існування як виду мистецтва у 60-х і до сьогодні ленд-арт залишає за собою маргінальну позицію (як і саме село Могриця, яке знаходиться в Сумській області в 5 кілометрах від російського кордону). Це мистецтво, яке не показати в галереї і не повісити в квартирі; те що завжди залишає навколо себе більший простір. Це моя окрема практика. Приємного перегляду."

Відкриття виставки відбудеться 28 березня о 18:00.