Аудіовізуальна інсталяція «Створення Світу» Олександра Яновича

02.04.2021


Аудіовізуальна інсталяція «Створення Світу» передає чуттєвий досвід занурення у простір буття іншої людини.
Блискавичні спалахи і миготіння ледве вловимих образів не дають нічого зрозуміти, звук нагадує авангардні експерименти з дисонансом. А простір – лабіринт несвідомого.

Для створення відео образів художник використав 500 монотипій. Деякі з них є портретами, пейзажами і сюжетними сценами, інші ж – абстрактні плями, сліди неодноразових відбитків. Олександр Янович вибудував відеоряд, навмисне перемішуючи і заплутуючи зображення, створив ілюзію несвідомого. Автор винайшов звуковий ряд, читаючи своїм голосом уривок про створення світу з «Метаморфоз» Овідія, і потім трансформував запис за допомогою діджитал-додатку. В результаті він отримав унікальний аудіофрагмент, в якому використовується гармонія рими і сенсу, вилучена з послідовності звуків.

Простір інсталяції художник доповнює екраном з плівки і пропускає фільм через цей синтетичний бар'єр. Таким чином картинка розсіюється, знаходячи багатоваріантність, і глядач змушений переживати досвід аструктурованості розуміння, метаморфози хаосу чужого світу.