Перша Всеукраїнська Бієнале Левкасу

01.03.2019-18.03.2019


З 1 по 18 березня Центрі Сучасного Мистецтва “Білий Світ” проходитиме виставка робіт учасників Першої Всеукраїнської Бієнале Левкасу.

Відкриття виставки відбудеться першого березня, у день народження ЦСМ "Білий Світ" - йому виповниться три роки. На відкритті на глядачів очікує урочисте нагородження переможців, презентація каталогу Бієнале та святкові заходи і приємності, приурочені до річниці галереї сучасного мистецтва.

Понад 90 митців та митчинь, що пройшли конкурсний відбір, вивісять свої роботи у «Білому Світі» цієї весни. Великі та мініатюрні, традиційні та сучасні, монохромні та різнобарвні, всі ці картини мають виконати одне важливе завдання – наблизити глядача до старовинної техніки та традиції левкасу, що поєднує в одне ціле і живопис, і графіку, і скульптуру.

Техніка левкасу здавна використовувалась живописцями для надання творам міцності та довговічності, закріплення пігменту на дошці та досягнення ефекту ніжного сяйва, що просвічується крізь фарбу. Класичний рецепт левкасу: перед нанесенням малюнку дошка проклеюється паволокою і багатошарово ґрунтується сумішшю крейди, желатину та олії. За таким принципом левкасні твори створюються і сьогодні, а поява сучасних матеріалів для левкасної суміші зумовила розповсюдження левкасу серед митців зовсім різних течій і їхню палку любов до цієї техніки.

 

Серед безумовно талановитих робіт вибрати найкращі - непроста справа. Тому список переможців був невідомий аж до дня відкриття виставки. В останній момент надрукували листок зі списком переможців і розклали нагороди по категоріях.

Усього премії, особливі відзнаки та спеціальні подарунки отримали 35 художників. Серед подарунків - грошові винагороди, дошки для левкасу, каталоги Білого Світу, посуд ручної роботи, спеціальний одяг для роботи в майстерні та інше. Всі учасники виставки отримали каталоги Бієнале Левкасу та дипломи, що засвідчують їхню участь.

Зі втіхою публікуємо список переможців і їхні левкаси і вітаємо їх (і себе вітаємо також:))

Перша премія - Микола Журавель

Друга премія - Олена Смага

Спеціальні нагороди та особливі відзнаки:
Олександр Антонюк
Володимир Луцик
Роман Романишин
Сергій Савченко
Олександр Стовбур
Анна Атоян
Олександр Базюк
Катерина Бучацька
Євгеній Валюк
Ольга Кравченко
Данило Мовчан
Анатолій Федірко
Анатолій Фурлет
Валерій Шкарупа
Євген Штейн
Анастасія Діденко
Ірина Каленик
Валентина Левіна
Остап Лозинський
Богдан Локатир
Христина Мельник
Ярина Мовчан
Ірина Сомик-Пономаренко
Катерина Шадріна
Леонора Якимащенко
Володимир Бахтов
Тетяна Бахтова
Леонід Бернат
Борис Фірцак
Нікіта Багрій
Єгор Анцигін
Владислав Кришовський
Олександра КришовськаВідкриття виставки – 1 березня о 18:00.
Експозиція триватиме до 18 березня.

Розклад роботи галереї:
Вт-нд – 11:00-19:00; пн – вихідний
Вхід вільний

Подія на ФБ: https://www.facebook.com/events/570330410150308/
Сторінка проекту на ФБ: https://www.facebook.com/levkas.biennial/

Найближчі виставки