«Memory Aberration» / Юрій Денисенков

01.04.2021-17.04.2021


Галерея «Білий Світ» представляє персональну виставку Юрія Денисенкова — живописця, музиканта, сценографа і художника-постановника, чия свіжа серія включає роботи на полотні і папері. Експозиція буде доступна для перегляду з 1 квітня.

 

Новий проєкт Юрія Денисенкова «Memory Aberration» (Аберація пам'яті) фокусує увагу на персональній історії і образах близьких людей. Використовуючи сімейний архів, підіймаючи персональні і сімейні спогади, художник виявляє неминучу для цього процесу «аберацію» — відхилення від норми, зміщення або спотворення інформації. Основні теми практики художника — страх, пам'ять, руїни, самотність людини в урбаністичному соціумі.

 

Склалося так, що в період, коли автор задумував нову серію, необхідні матеріали стали важкодоступними. Використовуючи підручні засоби, такі як офісний папір або обрізки полотен, що залишилися від попередніх проєктів, він почав зшивати їх в цілісні площині, і вийшов свого роду перформативний процес по відновленню даних. Його початок став поштовхом до завершення траурного мовчання, необхідного розуму після великих потрясінь. Проходить час, емоції вщухають і залишається пам'ять, яку важливо зібрати.

 

Значуще місце у персональній практиці художника займає кінематограф. У «Жертвоприношенні» Андрія Тарковського є сцена з палаючою будівлею, вона настільки співзвучна дитячим спогадам Юрія про пожежу, що йому здається, нібито дії фільму і життя перемішалися. Наратив цілісний і одночасно фрагментарний; реалістичний, але зривається і в абстракцію. Місцями живопис Юрія Денисенкова нагадує обривок плівки, залитий реактивом негатив. Але це не тільки не заважає сприйняттю, а й в черговий раз піднімає питання про пост-медійність. Художник не ставить перед собою завдання документальної точності, а дає можливість глядачеві зануритися у теплі, інтимні образи, які з'єднують спогади з персональної історією.

Найближчі виставки