"Рожева Виставка"

05.01.2021-22.01.2021


З 5 по 22 січня у ЦСМ «Білий Світ» відбудеться «Рожева Виставка» — проєкт кураторки Аніти Немет, що подорожує по Україні та формує зміст виставок прямо на місці, звертаючись до локального мистецтва, щоразу з різними авторками/авторами і новими творами.

 

Історія проєкту взяла початок з 2018 року в галереї при Хмельницькому обласному художньому музеї, продовжилась у львівській мистецькій галереї Гері Боумана і наразі триває у Києві. Ще при вході до виставкового простору стає зрозуміло, що ця виставка заохочує до діалогу: через табличку з особистим зверненням «Вас вітає Рожева Виставка», через кількість висвітлених проблем, через різноманітність робіт як з погляду варіативності поглядів на реальність, так і через широкий спектр залучених медіа.

 

Рожевий колір присутній у всіх роботах, але найголовніше це привід для розмови про наші власні стереотипи. До суто матеріального поєднання електромагнітних хвиль міцно прив’язані конкретні ідеї, асоціації, установки. Рожеві Виставки сперечаються із стереотипним сприйняттям кольору і збільшують діапазон цих асоціації; вони підіймають такі проблеми, як гендерна рівність, тілесність і насильство, сексуальна свобода, репродуктивні права, суспільні протести, політичні чвари та багато, багато інших.

 

Кураторка запитує митців і глядачів: «Що ти хочеш висловити, коли використовуєш рожевий колір, яку історію ти про нього знаєш
 

Ми вибираємо «рожеве» тому, що воно змінилось і міняється далі.
Ми вибрали «рожевий» тому, що ви всі ставитесь до нього по-різному.

Ми виберемо «рожеву», бо вона заспокоїть тривогу і занурить у прекрасний світ мрій.

Рожева виставка хоче з вами поговорити.

Рожева виставка складе ряд ситуацій, які по-різному представлять цей колір.

Рожева виставка покаже вам багато рожевого.

 

У експозиції будуть показані роботи київських митців, а також вибрані твори з колекції ЦСМ «Білий Світ».

Найближчі виставки