Онлайн-виставка «Ситодрук. Робота з колекцією»

14.04.2020-30.04.2020


14 квітня ЦСМ «Білий Світ» відкриває онлайн-проект «Ситодрук. Робота з колекцією». На ньому будуть представлені твори та історії сучасних художників, які в різний час звернулися до методу ситодруку для втілення своїх творчих задумів.

Історія ситодруку йде корінням у V століття на Далекий Схід, де при створенні елементів гравюр і принтів на тканині крім ксилографічних матриць використовували трафарет, вирізаний на папері і проклеєний нитками. Тільки через багато століть, на стику XIX-XX віків, трафарет потрапляє з Азії в Європу. Його особливо полюбили французькі представники течій арт-нуво, арт-деко і кубізму, а потім і поп-арту. Шовкотрафарет, або ситодрук став використовуватися для створення ілюстрацій, обкладинок журналів, арт-буків і текстилю. Найвідоміші шанувальники цього методу – Пабло Пікассо, Жан Міро, Енді Уорхол, Рой Ліхтенштейн, Річард Хемілтон, Герд Віннер, Роберт Раушінберг.

Чим обґрунтований величезний інтерес художників до цієї досить технічної художньої методики? Наскільки складним не був би спосіб виготовлення трафарету, він залишається досить економічним при великій кількості отриманих відбитків. При цьому практично немає поверхонь, на які неможливо нанести супер-точне зображення, пляму або малюнок з найдрібнішими деталями, до того ж без обмежень у кольорі.

Ну а як же унікальність твору? З такою можливістю тиражування відкриватися нові горизонти: з одного боку, з'являється більше шансів придбати авторський художній твір (а не принт на полотні), а для автора – можливість інтерпретацій через дублювання і тиражування в обмежених рамках плям і матриць, пошуків ідеальних пропорцій кольору, тону і лінії.

Колекція ситодруків «Білого Світу» різноманітна: в ній є як наративні сюжети таких авторів, як Кирило Проценко, Олена Придувалова, Олександра Прахова чи Олександр Бабак, так і абстрактні пошуки Тіберія Сільваші, Володимира Буднікова та Ірини Вештак-Остроменської. Для одних авторів ситодрук є природним продовженням їхнього художнього методу і підходу до зображення, для інших же це простір експериментів і пошуків нових рішень, можливо, не синхронізованих з основною художньої парадигмою.

Учасники виставки:
Олександр Бабак
Володимир Будніков
Ніна Буряк
Олександр Верещак
Володимир Вештак
Ірина Вештак-Остроменська
Мартін Манойлін
Олександра Прахова
Олена Придувалова
Кирило Проценко
Юрій Пшеничний
Сергій Савченко
Тіберій Сільваші

Сторінка ЦСМ «Білий Світ»: facebook.com/whitewworld
Інстаграм: www.instagram.com/white_world_gallery/
Телеграм: t.me/WWgallery
SoundCloud: https://soundcloud.com/white_world_gallery/

Найближчі виставки