Ostinato. М. Вайсберг, П. Фішель

28.05.2019-09.06.2019


З 28 травня по 9 червня у центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходитиме виставка графіки Матвій Вайсберга і Пінхаса (Павла) Фішеля «Ostinato».

 

Виставка "Ostinato" – це зустріч двох художників, для яких тема людяності в мистецтві є головною.

Матвій Вайсберг представляє графічні цикли "Слабкий антропний принцип" і "Дороги".

Великий цикл «Слабкий антропний принцип» був розпочатий ще в 2004 році. Його роботи визначають художника як спостерігача Всесвіту. В даному випадку вони присвячені прощанню автора з небом за вікном майстерні та з видом, який ось-ось буде закритий висотними домами.

Серія "Дороги" – це спостереження автора під час подорожей за видами з вікна потяга або автобуса. Раніше художники, що працюють з історичним класичним пейзажем, просто вибирали статичну "точку зору". Вид "картинки", що постійно змінюється, був їм недоступний.

 

Пінхас Фішель представлений роботами з серій "Ктуби" і "Пристрасті навколо єдинорога", виконаних в техніці paper cut.

Ктубою іудеї називають ритуальний шлюбний договір. Серія "Ктуби" стала результатом багаторічного вивчення художником єврейських артефактів. Прагнення природи утримати людину, що втратила істинність, від самознищення – центральний сюжет "Пристрастей навколо єдинорога".

Авторська мотивація до створення обох серій знаходиться в області досліджень нових образних можливостей paper cut (вирізної картини), таких як: ілюзія симетрії, ілюзія відсутності симетрії і ефект подвійного враження. Ряд представлених творів натхнені традицією розпису клавесинів 16-18 століть.

*Остінато (від лат. Obstinatus – завзятий, упертий) – метод та техніка музичної композиції, багаторазове повторення мелодійної фрази, ритмічної фігури або гармонійного обороту.

 

Відкриття виставки відбудеться 28 травня о 19:00
Експозиція триватиме до 9 червня
Розклад роботи галереї: Вт-нд – 11:00-19:00; пн – вихідний. Вхід вільний

Найближчі виставки